האדם הוא עולם קטן, העולם הוא אדם גדול – חוכמת האר"י בתוך הרפואה הסינית

בתרבויות רבות לאורך ההיסטוריה של הקיום האנושי, האדם למד על עצמו דרך התבוננות בעולם סביבו. היתה הבנה בסיסית שהאדם מתואם בצורה ישירה לשינויים של הטבע הסובב.

הציטוט שלמעלה מובא מתוך דברי האר”י, כמוהו ישנם ציטוטים רבים ביהדות, כמו בדתות אחרות, שנועדו להזכיר לנו את חשיבות הקשר הבלתי אמצעי עם העולם.

ברפואה המודרנית, המחקר סביב השעון הביולוגי, חשף את מנגנון הפעולה הפיזיולוגי של עקרון זה. מחקרים מראים שהיכולת של הגוף לתזמן את הפעילות שלו עם המקצבים של הטבע הסובב, חיונית לשמירה על בריאות פיזית ונפשית.

למרות זאת, בעידן המודרני נוצר נתק בין האופן בו אנחנו מנהלים את חיינו ובין השינויים המקצביים של הטבע. אנחנו קובעים לעצמנו את השגרה, ללא כל התחשבות במקצבי יום-לילה ועונות השנה.

הקשר החשוב הזה בין האדם והעולם, תועד ברפואה הסינית כבר במאה השניה לספירה, ומהווה, גם כיום, את אחד העקרונות המנחים החשובים ליכולת שמירה על בריאות ואושר.

בהרצאה זו נעבור על שעות היממה בהתבסס על התובנות המרתקות, שמובאות לנו מתוך טקסט סיני עתיק מהמאה השניה לספירה, הקרוי "שאנג חאן לון" (shang han lun). נבין את האופן בו תפקודי הגוף וכוחות הנפש שלנו שואבים מהדינמיקה המחזורית של היממה, ונדון בדרכים להחזיר את הקשר החשוב הזה לחיי היומיום שלנו.

מה תקבלו בהרצאה:

  • כלי לשיפור איכות חייכם וטיפים למטופלים.
  • צעדים קטנים וטיפים ליישום התאמה עם מחזוריות החיים.
  • חוויה מעשירה ומפתיעה על תובנות מהעת המודרנית המאוששות ידע סיני עתיק מזה אלפי שנים.
  • הצצה מרתקת לנקודת המבט הייחודית של הרפואה הסינית על בריאות האדם וכיצד זו מסייעת גם היום למיליארדים ברחבי העולם.
  • הכרות עם אחת מהקלאסיקות העתיקות ברפואה סינית – השאנג חאן לון.

 

ניתן להזמין את ההרצאה לקבוצות מאורגנות:

לפרטים והזמנה נא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם